Kontaktujte nás: +420 775 393 026 | fyziooneill@gmail.com

V tomto videu uvidíte nejprve nesprávné způsoby držení lopatek a hrudníku a následně správné nastavení výchozí pozice pro různé modifikace cviku.


Tento cvik je určený pro posílení celkové stability trupu a nácvik správného zapojení lopatky do pohybového vzoru. Zásadní je správná fixace lopatky ve spolupráci s aktivací svalů středu těla. Výchozí pozice je vysoký šikmý sed. Při provedení se soustředíme nejprve na posun lopatky a ramene směrem dolů. Horní část trapézového svalu by měla být uvolněná. Dbáme na pravidelné dýchání soustředěné do celého obvodu trupu tedy do břicha, boků i do oblasti beder. Lopatky by neměly dostávat od hrudníku. Hlavu držíme v prodloužení páteře nikoliv v záklonu.


V první části videa můžete vidět nesprávné provedení cviku. Nejčastější chyby jsou propadlý prostor mezi lopatkami, odstávající lopatky, záklon krční páteře, prohnutí v bedrech a nebo příliš velké vyhrbení v oblasti hrudní páteře.

V druhé polovině videa je cvik předveden správně. Prostor mezi lopatkami je vyplněný, páteř zůstává ve fyziologických křivkách, bez záklonu v oblasti krční páteře, nebo prohnutí v bederní části.Při cviku je zásadní správné dýchání do břicha.